× Anasayfa Reklam Başvuru İş Ortaklarımız Hizmetler Makaleler İnsan Kaynakları İletişim

Şimdi Ara

Dil Seçin

Bir Google Ads Uzmanıyla Çalışmak ?

Bir Google Ads Uzmanıyla Çalışmak ?

Bir Google Ads uzmanıyla çalışmak , kampanyalarınızın tam potansiyelini gerçekleştirmenize yardımcı olabilir. Uzman, iyileştirme alanlarını belirlemenize ve yatırım getirisini iyileştirmek için bir çözüm sunmanıza yardımcı olacaktır.

Bir Google Ads Uzmanının yaptığı bazı şeyler şunlardır:

Strateji ve Hedefler Oluşturur

Bir Google Reklam Uzmanının yapacağı ilk şeylerden biri, kampanyalarınız için bir strateji oluşturmaktır. Bu, kampanyalarınızın hedeflerine bağlı olacaktır. Yani, örneğin ayda 200 sorgulama elde etmeniz gerekiyorsa, strateji bunu nasıl başaracağınızı belirleyecektir.

Strateji, hedeflere ulaşmak için uygulanacak taktiklerle ilgili ayrıntıları içerecektir. Bu, yapılacak optimizasyonları ve üretilecek haftalık ve aylık raporları içerir.

Bu strateji, performansa bağlı olarak zamanla değişecektir.

Yeni Kampanyalar Oluşturur

Bir Google Reklam Uzmanı da yeni kampanyalar başlatır. Yeni bir kampanya ve reklam grupları oluştururken anahtar kelime araştırması yapacak ve hedeflemek istedikleri aramaları belirleyeceklerdir.

Arama kampanyaları en popüler türdür ve tüm Google Reklam Uzmanları bunları kolayca ayarlayabilmelidir. Ancak, Görüntülü Reklamcılık, Video, Yeniden Pazarlama, Alışveriş ve Uygulamalar gibi başka kampanya türleri vardır ve bunların tümü bu diğer türlerle deneyime sahip olmayacaktır.

Ayrıca başlatmak istediğiniz kampanya türlerinde sertifikalı olup olmadıklarını da kontrol edebilirsiniz.

Kampanyaları Yönetir

Bir Google Ads Uzmanı, kampanyalarınızı haftalık ve aylık olarak yönetecek ve optimize edecektir . Ayrıca, temel metrikler için performansla ilgili güncellemeler ve raporlar gönderecektir.

Yönetilmesi gereken temel özelliklerden bazıları, arama terimlerini ve anahtar kelimeleri içerir. İnsanların ürün veya hizmetleri bulmak için kullandığı arama terimleri, hesaptaki anahtar kelimelerle yakından alakalı olmalıdır.

Değilse, bazıları negatif anahtar kelimeler olarak eklenmelidir. Bu, hedeflemeyi iyileştirmeye ve yüksek bir YG elde etmeye yardımcı olacaktır.

Performans Raporlarını Gönderir

Google Ads Uzmanı haftalık ve aylık performans raporları gönderecektir. Bunlar, kampanyaların belirtilen hedeflere karşı nasıl performans gösterdiğini ve bir strateji değişikliği gerekip gerekmediğini göstermektedir.

Hızlı Talep Gönderin