× Anasayfa Reklam Başvuru İş Ortaklarımız Hizmetler Makaleler İnsan Kaynakları İletişim

Şimdi Ara

Dil Seçin

Google Adwords Reklam Verme

Google Adwords Reklam Verme

Google Ads için müşterilerin dikkatini çekecek google adwords reklamlar oluşturmak için  Google Adwords Reklam Verme terimlerini, önemli ve özel stratejilerini, reklam şekillerini, Adwords kampanya yönetim panelini ve ayrıca araçların iyi bilmek ve hedeflemeleri doğru yapmak gerekir.

İçindekiler

Google Ads Terimleri

Google Ads reklam verme fiyatları ile ilgili konulara başlamadan önce Adwords hesabı yönetirken, reklam hesabı başlatırken, isteğinize özel raporlar hazırlayabileceğinizi ve bu aşağıdaki Google Ads reklam verme rehberini incelerken sıralamaya ve detaylara çok dikkat etmenizi öneririz.

Tıklama Oranı (TO)

Tıklama oranı, Google Ads reklam verme aşamasında bir reklamın ulaştığı  gösterim sayısına oranla ulaşılan tıklama sayısına denktir. Daha İyi bir TO, arama amacına uyan ve alakalı anahtar kelimeleri hedefleyen iyi anahtar kelime belirtir.

Dönüşüm Oranı

Dönüşüm oranı, telefon çağrıları, alışveriş dönüşümü, iletişim kurma sayısı gibi bir açılış sayfasına yapılan genel ziyaret oranının belirli bir yüzdesi olarak tanımlanır.

Diğer bir deyişle, bir açılış sayfası ne kadar ziyaret çoğunluğu sunan deneyim sunar ve ilgili olduğu reklam metinlerinde sunulan anahtar kelime teklifine uygun olarak etkileşim sağlarsa, dönüşüm oranı da o kadar iyi olur.

Kalite Puanı

Kalite puanı, Google Ads reklam verme işleyişinde en yoğun üzerinde durulması gereken konudur. Reklam verme kalitesini iyileştirmek için Google Kalite puanı adı ile adlandırılan kapsamlı bir özelliğini kullanır.

Kalite Puanı, yayınladığınız reklamın Google Arama motorunun yapısında ne kadar önemli olduğunu öğrenmenize yardımcı olur.

Google Adwords kalite puanınızı etkileyen bazı kapsamlar aşağıdaki listededir:

  1. Tıklama oranı (TO),
  2. Reklam grubuyla anahtar kelime alaka düzeyi,
  3. Açılış sayfası kalitesi,
  4. Reklam metninizin kalitesi ve alaka düzeyi,
  5. Reklam hesabı geçmişiniz.

Başta reklamınızın TO’su, anahtar kelime eşleşme düzeyi ve açılış sayfanızın kaliteli ve iyi oluşuna bağlı olarak kullanılan bir metriktir. 

Hızlı Talep Gönderin