× Anasayfa Reklam Başvuru İş Ortaklarımız Hizmetler Makaleler İnsan Kaynakları İletişim

Şimdi Ara

Dil Seçin

Google Adwords Varış Sayfaları Landing Pages

Google Adwords Varış Sayfaları Landing Pages

Yenilikçi bir online iş kurmak zaman almasının yanı sıra sabır ve zeka da gerektirir. Sektörün önde gelen internet pazarlama profesyonellerinin de bildiği üzere bu iş aynı zamanda başarılı bir Google Adwords kampanyası yönetmek ile el ele yürür.

Adwords, Google’ın versiyonu olarak PPC (Pay Per Click) yani Tıklama Başına Maliyet, reklamları sektöre yaratıcı reklamcılık çözümlerinden en yenisi olarak girmiş ve yerini her geçen gün daha da sağlamlaştırmıştır durumdadır. Proje bazlı verilerden edinilen bilgilere dayalı, hedefli trafiği web sitesine yönlendirmek için yapılan öngörülerden oluşan bir strateji, Adwords için başarıyı yakalama yolunda emin adımlarla ilerlemek anlamına gelir. Bu trafik hedefli strateji, iyi düşünülmüş bir iyileştirme planıyla beraber ilerlediğinde ise Google Adwords’ün en alt sıralara bile büyük etkileri olacağından söz etmek kesinlikle mümkündür.

Bir Google Adwords kampanyasını etkileyen reklam yerleştirme ve anahtar kelime analizi gibi birçok faktörün yanı sıra, bir diğer önemli unsur da kendini Google Adwords Varış Sayfaları (Landing Pages) olarak gösterir.

Doğru bir şekilde tasarlanmış varış sayfaları, tıklama veya dönüşümler olarak size geri dönerek PPC kampanyanız için son bir dokunuş özelliği taşırlar. Doğru bir tasarımı belirleyen faktörlerden biraz bahsedecek olursak;

Genel Tasarım: Bu konuda anahtar kelime basitliktir. Ziyaretçiler genelde, açık bir şekilde düzenlenmiş ve karışık olmayan varış sayfalarına cevap verirler. Öncelikli olarak gerekli navigasyonu sağlamak, özenle seçilmiş grafiklerle siteyi desteklemek genel tasarım açısından önemlidir.
Başlık: Başlık, okuyucunun dikkatini çekmek için en iyi fırsattır. Başlıklar, en iyi sonuca ulaşan kadar devamlı test edilmelidir; çünkü ziyaretçileri sitenizde kalmaya ikna edecek olan en önemli fırsatı size başlıklarınız sağlar.
İçerik: İçeriğin web sitesi için öneminin yanı sıra, bir varış sayfasında da en önemli unsurdur. Online bir iş sahibi olarak, ziyaretçileri sitenizde tutmak için sahip olduğunuz bir kaç saniyede onları merak uyandırıcı başlık ve orijinal içerik ile etkilemelisiniz.
Eylem Çağrısı: Bazıları tarafından “teklif” olarak da adlandırılan eylem çağrıları, ziyaretçilere bir şeyler yaptırabilme şansınızdır. Eylem çağrılarınızda ziyaretçileri metnin devamını okumaya, bir şey satın almaya, kayıt olmaya ve buna benzer bazı isteklere yönlendirmelerde bulunursunuz. Nasıl bir yönlendirme yaptığınızdan bağımsız olarak, eylem çağrılarınızı açıkça anlaşılır kılmak önemlidir.
Görseller: Eğer doğru kullanılırlarsa video ve görseller çok ikna edici olabilirler fakat verdiğiniz ana mesajı gölgelememeleri önemlidir. Dolayısıyla varış sayfalarınıza görsel veya video eklemeden önce, sayfanın bütünlüğünü ve vermek istediğiniz mesajın netliğini tekrar kontrol etmeniz de fayda olacaktır.
Google Adwords varış sayfalarının genel önemi ve sayfaların daha büyük çapta yapılan iyileştirme planının parçaları olma durumundan ötürü genelde Google Adwords reklam kampanyalarını uygulamak ve yürütmek için SEO’lara başvurulur. Bunun nedeni de, SEO’da var olan demografi, anahtar kelime ve rekabet araştırmalarının Google Adwords reklam kampanyası yürütmek için de önemli olmasıdır.

Eğer kendi kendinize yürüttüğünüz Google Adwords kampanyanızdan elde ettiğiniz geri dönüşüm oranlarından memnun değilseniz, hemen bizimle irtibata geçin ve size uygun reklam kampanyasını beraber bulalım.

Hızlı Talep Gönderin