× Anasayfa Reklam Başvuru İş Ortaklarımız Hizmetler Makaleler İnsan Kaynakları İletişim

Şimdi Ara

Dil Seçin

Google Reklam Ajansı Neden Gereklidir ?

Google Reklam Ajansı Neden Gereklidir ?

İnternette reklamcılıkla ilgileniyorsanız, Google Ads anlamak ve dikkate almak size iyi bir müşteri dönüşü sağlar Peki google reklam ajansı neden gereklidir ?

Google, tıklama başına ücret ödediğiniz (PPC) reklamcılık şekli oldukça faydalı olduğu için geçen sene (2019) reklamcılıktan 95 milyar dolardan fazla para kazandı.

İster yeni başlayan bir girişimci olun ister seniz her ay reklamlarınıza harcayacak milyonlarınız olsun iyi bir girişimci olarak, işleriniz arasında Google Ads olması gerekir.

Online reklamcılık ve tanıtım konusunda zaten iyiyseniz, Google Ads Reklamlarını kendi başınıza öğrenebilir veya uygun bir çalışanı işe alabilirsiniz.

Ancak çoğu firma sahibi ve sektör yöneticisi, başarılı bir işletmeyi yürütmekle hali hazırda yeteri kadar meşgul ve Google Ads Reklam karmaşıklığı ve uzun öğrenme süreci, başarılı PPC kampanyalarının karşısında sorun teşkil ediyor.

Yüksek Bütçeli ve küçük bütçeli şirketler, bir Google Ads kampanyasının uygulanmasına ve yürütülmesine yardımcı olması için genellikle alanında profesyonel bir ajans tutmayı tercih ederler. 

Google Ads konusunda uzmanlaşmış bir PPC ajansı, sizlere değerli optimizasyonlar sağlayabilir, kısa ve uzun vadeli özelikler geliştirebilir ve tıklama başına ödediğiniz maliyeti düşürerek müşteri kazandırabilir.

Ne yazık ki, konu Google Ads Reklamlarına yardımcı olacak bir ajans seçmeye geldiğinde, yeni başlayanlar doğru ajansı seçmekte veya hatta bir PPC ajansı ile diğeri arasındaki farkları anlamakta zorlanabilir.

Hayatınızı kolaylaştırmak için bu kılavuzu bir araya getirdim. 

Bir AdWords ajansı seçerken göz önünde bulundurmanız gereken en önemli gerçekleri derledim, böylece saatlerce araştırma yapmadan temel bilgileri öğrenebilirsiniz. Ayrıca size AdWords ajansları dünyasında en iyinin en iyilerini sunmak için web sitelerini taradım ve farklı sağlayıcıların yüzlerce incelemesini okudum.

Google AdWords Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Bir ajansla anlaşmadan önce, Google Ads bazı temellerini anlamanız gerekir.

Bir ajansı tutmanın tüm amacı, sizin için iyi olduğunuz şeylere odaklanmanızdır, ancak AdWords hakkında temel bir anlayışa sahip olmadan, işletmeniz için doğru ajansı bulamayacaksınız.

Sektörünüzde Deneyimli Bir Ajans ile Çalışın

Mükemmel eşleşmeyi ararken düzinelerce veya yüzlerce farklı AdWords ajansı ile karşılaşabilirsiniz. İşte bu sayıyı daraltmak için basit bir test: Belirli bir ajansın sektörünüzde deneyimi var mı?

Öyleyse, belirli işiniz için standart tıklama başı maliyet (TBM) ve yatırım getirisi (YG) gibi normları ve karşılaştırmaları bilirler.

Kesin odak alanınızda doğrudan deneyime sahip birine ihtiyacınız yok; benzer bir alandaki deneyim de işe yarıyor.

 Örneğin, vinil kaplama satıp kurarsanız, bir çatı kaplama yüklenicisiyle çalışan bir AdWords ajansı muhtemelen iyi bir eşleşme olacaktır.

Bir ajansı işe almadan önce, hizmet olarak satış (SaaS), olası satış oluşturma, mobil pazarlama , e-ticaret konusunda daha iyi olup olmadıklarını kontrol ettiğinizden emin olun . 

Hızlı Talep Gönderin