× Anasayfa Reklam Başvuru İş Ortaklarımız Hizmetler Makaleler İnsan Kaynakları İletişim

Şimdi Ara

Dil Seçin

Google Reklam Nedir ?

Google Reklam Nedir ?

Google Reklam Nedir ?

Google Ads Eski Adıyla Adwords, Google Search sonuçlarında onunla iş ortaklığı sağlayan yada uzun süre önce satın almış olduğu YouTube video gösterimlerinde sitenizi sunmuş olduğu bir çok muazzam özeliklerle yayınlayan sizleri müşterilere hızlı bir şekilde ulaştıran bir sistemdir.

 

Belirtmek isteriz ki google reklam sisteminin çalışma şekilerinin tamamı olmasada bir çok temel özeligini size açıklarken dikkat etmeniz gereken en önemli hususlar önem sırasına göre gerçekleştirmekte fayda var.

Açıkcası bir çok sektörde günde milyonlarca dünya geneli  reklam yayınlanıyor ve hangi sektörde olursanız olun bölgesel marka bilici oluşturmak ürün tanıtımı servis hizmetleri ve marka bilinici gibi oluşumları bir araya getirmek oldukça zordur çok fazla rakip ve benzeri binlerce içerik arasında seçilmenin zor olduğu bu online pazara sağlan adımlarla ilerlemenizde fayda var.

Örnek vermek gerekirse temel kurallar bazı başlıklarda değerlendirelim bu başlıklar şöyle

Google Reklama Ne Kadar Bütçe Ayırıyorsunuz ?

Google Reklam bütçeleri her işletme sahibinin davranışına göre değişmekte rakiplerinizde bütçeyi iyi degerlendirenler her zaman kazanmaktadır gelelim size şimdi genel Türk mantığında halen yıl 2020 de bile 20 TL 30 TL gibi rakamlara günlük 30 - 40 telefon servis almak isteyen yada bir sürü ürün satmak isteyen deneyimli geneli deneyimsiz bir sürü insan kitlesi var bu tip bir düşünce içersinde başarılı olma ihtimalleri olmayan bu kişiler vasıfları ne olursa olsun ajans ajansı gezen Adwords Uzmanlarını darlayan yol katedemeyecek guruplardır. Google Reklamları Yatırım Kafası olan hali hazırda sattığı ürüne güvenen ve onu mümkünse üreten üretilen yerden avantajlı alan insanların reklam yatırım kafası ile iyi kazançlar elde etiğini görebilrsiniz.

En Çok Gelen Sorular Çırak biziden daha çok iş yapıyor biz neden yapamıyoruz ?

Belirli bir süre yanınızda çalıştırdığınız kişiler sizden işi öğrendikten sonra cebindeki 3- 5 bin lira ile bir site yaptırıp kalan parayı günlük 200 TL 300 TL reklama vererek normal işin ustasından ehlinden üstete çıkarak işleri alır ve üstüne birde müşteriyi de madur eder.

Buradaki temel hata gerçek iş veren kitlenin referans tecrübesi ile gitmekte diretmesi ve hali hazırda internet teknolojisinin muazzam müşteri getirisine kapalı olmasından kaynaklanmaktadır. Aklınca 30 tl ye işi biliyor ya ona iş vereceklerini düşünür ve yanılır o ajans senin bu ajans benim o uzman senin bu uzman benim gezerler.

Google Reklam Mantıgı Nasıl Çalışır ?

Google Reklam Anlık ihale ile çalışmaktadır anahtar kelimeye, eşleme türüne , verilen teklife , açılış sayfası kalitesine bakarak reklama konum belirler ve bu müşterilerin hesaplarda yaptıkları değişikliklere göre tam zamanlı ve anlık değişiklik gösterir.

İyi Bir Google Reklam Nasıl Verilir ?

Açık konuşmak gerekirse bence eğitim sistemi ile ilişkili kısa yoldan para kazanmak için aklına gelen veya sağdan soldan duydugu herşeye ilgi gösteren yapabileceğini düşünen insan sayımızın fazla olması nedeni ile iyi bir google reklam vereni olmak pekde mümkün olmamaktadır iyi oldugunu idda etmek bişeyleri yaptığını zannetmek memleketin genel problemi toplumun daha iyi konumlara gelmesi ve bilinçli reklamlar verebilmesi için öncelikle neden kendi sistemlerinizin olmadıgını sorgulayacak yeteneklere düşünceye beceriye ve hayal gücüne ihtiyacı vardır. Bu nedenle pek mümkün olmayacak bu özeliklerden dolayı mevcut google sisteminde farklı ajansı ve uzmanları dolaşarak harcanmak kaçınılmazdır.

Bir Diğer Konuda Google Reklam Kim Yayınlamalı ?

Google Reklam Konusunda Reklam Ajansları tarafından google reklam yayınlanması daha iyi olacağı kanısındayız Herkes bildigi işi yapsın hem kendi işinizi yapıp hem reklamları yönetmeniz özelikle saha işleri ağır olan sektörler için çok zor her konuda uzmanlık kazanamazsınız bırakın herkes kendi bildigi işi yapsın bu yazıda biraz nasihat biraz bilgilendirme ve birazda aydınlanma yaşadığınızı umuyoruz daha fazla bilgi için yani google reklam vermek için bize google ads iletişim bölümümüzden veya altaki talep formundan ulaşabilirsiniz.

Hızlı Talep Gönderin