× Anasayfa Reklam Başvuru İş Ortaklarımız Hizmetler Makaleler İnsan Kaynakları İletişim

Şimdi Ara

Dil Seçin

Google Reklamları Nedir Ve Neden İşe Yarar?

Google Reklamları Nedir Ve Neden İşe Yarar?

Google Reklamları nedir ve neden işe yarar?

İster çevrimiçi reklamcılıkta yeni olun ister sıradan bir profesyonel olun, Google Ads'ü göz ardı edemezsiniz. Bu makalede size Google Ads'ün ne, nasıl ve nedenini anlatacağım.

nitelikli trafik oluşturmanın oldukça etkili bir yolu olan Google Ads'ü içerir.

Ben Eline, İlk Sayfa Reklam'ın Google Reklam Uzmanı. Google Ads ile neredeyse on yıldır çalışıyorum. Google Ads'ün ne olduğu hakkında daha fazla bilgi edinmenin size fayda sağlayacağını düşündüm, bu yüzden nasıl çalıştıklarını ve işletmenizin bunları neden çalıştırmaya başlaması gerektiğini öğrenmek için okumaya devam edin.

Google Ads nedir?

Google.com'un ilk lansmanından kısa bir süre sonra, Google'ın son derece popüler arama motoruna bir reklam platformu eklemeye karar vermesi. 2000 yılında, Google AdWords tanıtıldı. O zamandan beri Google Ads olarak yeniden adlandırıldı. Google'ı daha önce kullandıysanız, muhtemelen bir Google reklamını görmüş ve tıklamışsınızdır - bu, potansiyel müşterilerinizin de kullandığı anlamına gelir. 

 

Kullanıcılar bir ürün veya hizmet ararken, aramalarının onları ihtiyaçlarına uygun bir çözüme götürmesi umuduyla belirli anahtar kelimeler yazarlar. Bir grup organik arama sonucu görünecek ve bu sonuçların hemen üzerinde, reklamverenler tarafından ödenen reklamlar olan Google Ads'ü göreceğiniz yer yer almaktadır. Organik sonuçlardan ayırmak için her zaman reklam olarak işaretlenirler. 

 

Reklamverenler, reklamları için işleriyle alakalı bir anahtar kelime listesi seçer ve ardından bir açık artırmada bunlara teklif verir ve her bir teklifi, bir Google kullanıcısının reklamı tıklaması için ne kadar ödemek istediklerine dayandırır. 

 

Ne kadar teklif vereceğiniz ve önerilen reklamınızın kalitesi hangi reklamların görüneceğini belirler. Kullanıcılar daha sonra reklamı tıkladıklarında, reklamverenler tıklama başı maliyet veya TBM adı verilen belirli bir maliyet öderler. 

Neden çalışıyorlar?

Google Ads, doğru zamanda doğru kişilere gösterilen özelleştirilmiş reklamlar oluşturmanıza ve paylaşmanıza olanak tanır. İşletmeniz ve teklifleriniz, ideal müşterilerinizin sizinki gibi hizmetleri ve ürünleri aradığı anda Arama Motoru Sonuçları Sayfasında (SERP) görünecektir. Bu şekilde, sitenize daha fazla web sitesi trafiğine, mağaza içi ziyaretlere ve artan satışlara dönüşeceğini umduğumuz yüksek kaliteli trafik alacağınızdan emin olabilirsiniz. 

 

Google Ads'ün en iyi yanı, performanslarını kavrarken reklamlarınızı değiştirebilmenizdir. Reklamlarınızın nasıl performans gösterdiğini analiz eder ve buna göre değişiklikler yaparsanız, daha da fazla trafik ve daha kaliteli olası satışlar elde edeceğinizden emin olabilirsiniz. 

 

İlk Sayfa Reklam, açık artırmaları kazanmanıza, daha fazla tıklama almanıza yardımcı olur

Bu makalede, Google Ads'ün, reklamlarınızın gösterilmesi için anahtar kelimelere teklif verdiğiniz açık artırmaları nasıl temel aldığını belirledik. İlk Sayfa Reklam'ın platformu üzerinden reklam yayınlıyorsanız, bu açık artırmaları doğru zamanda doğru anahtar kelimeler için doğru tekliflerle kazanmanıza yardımcı olabiliriz. Her Google araması için, gerçek zamanlı olarak otomatik bir açık artırma gerçekleşir. Daha sonra farklı işletmeler anahtar kelimeler için teklif verir ve kazananın reklamı Google'ın arama sonucu sayfasında en iyi konumu alır. 

 

Platformumuz size müzayedeleri kazanma şansınızı en üst düzeye çıkaran anahtar kelimeleri verir. Doğru anahtar kelimelerle, otomatik teklif verme sistemimiz en düşük maliyetle en iyi teklifleri belirleyebilir. 

 

Anahtar kelimelerin fiyatları her zaman değişir - ve teklifleriniz de değişmelidir. Açık artırmaları kazanmanıza, reklamlarınızı göstermenize ve tekrar tekrar tıklama almanıza yardımcı olmak için tekliflerinizin her zaman ayarlanmasını ve optimize edilmesini sağlıyoruz. 

Daha ucuz ama daha iyi teklifler

En düşük maliyetle en iyi teklifler, bu nasıl görünüyor? Google Ads ile, her şey düşük bir fiyata harika anahtar kelimeler oluşturmakla ilgilidir. Neyse ki İlk Sayfa Reklam ile, reklamlarınızın doğru yerlerde gösterildiğinden emin olmak için gece gündüz anahtar kelimeleri düşünmek zorunda değilsiniz. Bunun yerine tüm işi sizin için araçlarımız yapsın, böylece en iyi yaptığınız şeye, yani işinize odaklanabilirsiniz. 

Hızlı Talep Gönderin