× Anasayfa Reklam Başvuru İş Ortaklarımız Hizmetler Makaleler İnsan Kaynakları İletişim

Şimdi Ara

Dil Seçin

Sivil Toplum Kuruluşları için Google Ads

Sivil Toplum Kuruluşları için Google Ads

Bu kılavuzda , nasıl kalifiye olunacağından reklam kurallarına kadar, kar amacı gütmeyen kuruluşlar için Google Hibe Programı, Google Ads (eski adıyla Google AdWords) programı hakkında bilmeniz gereken her şeyi bulacaksınız .

Google Reklam Bağışları Nedir?

Google Reklam Bağışları Programı ile Sivil Toplum kar amacı gütmeyen hiçbir ücret ödemeden Google Reklamları reklam vermek şans verir.

Bu program, nitelikli kuruluşlara, görevlerini ve girişimlerini Google.com'da tanıtmak için kullanılmak üzere Google Ads harcaması için Ücretsiz ayda 10.000 ABD doları verir.

Şirketler, hak kazanmak için başvuru sürecinden geçmeli ve hibeyi korumak için program ayrıntılarını takip etmelidir.

Kâr amacı gütmeyen bir kuruluşta çalışıyorsanız, budurum kulağınıza hoşgelebilir.

 

Başvurmadan önce profilsizinizin uygun olup olmadığını kontrol edin.

İşte nitelikler: Google Grants'a uygun olmak için bir kuruluşun: Mevcut ve geçerli hayır kurumu statüsüne sahip olma (örneğin, Türkiye de geçerli bir 501 (c) (3) statüsüne sahip olmanız gerekir)

Hibeden elde edilen bağışların nasıl alınacağı ve kullanılacağına ilişkin Google Grant'ın gerekli sertifikalarını onaylayın ve kabul edin (daha fazla ayrıntıya gireceğiz)

  • Hem çalışan hem de sivil toplum kuruluşunuz hakkında yeterli ayrıntı sağlayan bir web sitesine sahip olmak gerekir.

 

Aşağıdaki kuruluşlar Google Grants için uygun değildir:

Devlet kurumları ve kuruluşları Hastaneler ve tıbbi gruplar Okullar, çocuk bakım merkezleri, akademik kurumlar ve üniversiteler (eğitim kuruluşlarının yardım kolları uygundur).

Not, Google eğitim kurumları için (benzer bir program var http://www.google.com/edu/ ).

 

Google Reklam Bağışınız İçin Uygunluğu Nasıl Koruyabilirsiniz?

Bir Google bursu kazandıktan sonra, işin zor kısmı onu korumaktır.

 

Peki, uygunluğu nasıl sürdürüyorsunuz?

Hesabınızdaki tüm reklamlar, başvuru sürecinizde onaylanan kâr amacı gütmeyen kuruluş URL'sine bağlanmalıdır.

Hesaba aylık olarak giriş yaparak Google Ads yönetiminizde proaktif olun.

Google Bağışına sahip kâr amacı gütmeyen bir reklamveren, Google Ads hesabına giriş yapmazsa, hesap bildirimde bulunulmaksızın duraklatılabilir.

Tanıttığınız reklamlar, sivil toplum kuruluşunuzun misyonunu yansıtmalıdır.

Gelirinizin% 100'ü programınızı destekleyeceği sürece ürün satmak için reklam verebilirsiniz.

Oluşturduğunuz reklamlar, esas olarak diğer web sitelerine ziyaretçi göndermek için kullanılan sayfalara işaret edemez.

Reklamlarınız ipotek veya kredi kartı gibi mali ürünler sunamaz.

Reklamlarınız ayrıca arabalar, tekneler veya mülk bağışları gibi büyük mallar şeklinde bağış isteyemez.

Bu etkinlikle ilgili anahtar kelimelere de izin verilmez.

Google Grants'e katılırken, web siteniz Google AdSense veya diğer bağlı kuruluş reklam bağlantılarından reklamlar gösteremez.

Google, bu yönergelerin herhangi bir şekilde ihlal edilmesinin programdan çıkarılabileceğini belirtmektedir.

Ayrıca, bu uygunluk yönergelerini herhangi bir zamanda tamamlama veya değiştirme hakkını saklı tutarlar.

  • Google Hibe Programı Ayrıntıları Durumunuzun ne olması gerektiği ve ne yapıp ne yapamayacağınızın özünü artık anladığımıza göre , sivil toplum kuruluşları için Google Ads pazarlamasının ayrıntılarına geçelim .

Google Grant alıcıları, yalnızca reklamlarını Google.com'da görüntülemek için ücretsiz Google Ads reklamları alırlar. Kâr amacı gütmeyen kuruluşunuzu pazarlamak için bir Google Bağışı almaya hak kazandıysanız , ödeme yapan reklamverenlere benzer şekilde kendi Google Ads hesabınızı oluşturacak ve yöneteceksiniz.

Bu ne anlama geliyor Google Reklamları hesabınızı ve Google edecek üzerinde denetim sahibi olduğunuz olmasıdır değil sizin için yönetecek.

Bazı kısıtlamalar var… Öncelikle, günlük bütçenizin 329 ABD Doları (ayda 10.000 ABD Doları) olarak ayarlanması gerekir ve Maks. TBM'si 2,00 ABD Doları'nın üzerinde olan anahtar kelimelere sahip olamazsınız.

Ayrıca, reklamlarınız yalnızca Google.com'da görünebilir - Arama Ortaklarını kullanamazsınız ve yalnızca metin reklamlarla Google.com'da bulunabileceğiniz için Görüntülü Reklam Ağı için de uygun değilsiniz .

Bu nedenle, bu kısıtlamalarla bir PPC hesabını yönetmek biraz daha zor olabilir. Google Grants'ın en büyük kısmı paradır ve kullanmazsanız kaybedersiniz. Bu nedenle, bazılarınız ayda 10.000 doları harcamanın bir yolunu bulmakta zorlanacak.

Bütçenizi harcamakta zorlanıyorsanız, işte bazı temel optimizasyon önerileri.

Google Reklam Bağışları hesabınızdan daha fazla ücretsiz trafik elde etmenin üç yolu hakkındaki gönderimize de göz atmak isteyebilirsiniz .

Negatif Anahtar Kelimeler

Negatif anahtar kelimelerle aşırıya kaçmayın; bu parayı harcamalısın. Evet, siteniz / kuruluşunuzla hiçbir yerde alakalı olmayan trafiği engellemek isteyeceksiniz, ancak yatırım getirisini veya hatta ROAS'ı, kendi hesabınızı koyduğunuz bir hesap için yaptığınız gibi ölçmüyorsunuz pazarlama dolarları.

Yine de tamamen alakasız trafiği engellemek için negatifler ayarlamak isteyeceksiniz; örneğin, müzik aleti bağışları arıyorsanız ve bir "Flüt" reklam grubunuz olsaydı, "Şampanya" yı negatif olarak ayarlamak istersiniz. Yalnızca hangi sorguların reklamlarınızı tetiklediğini görmek için değil, aynı zamanda alakasız trafiği izlemek için de sorgu bilgilerinize bakmalısınız.

Ayrıca, parasal bağış arayan bir kâr amacı gütmeyen kuruluşsanız, gönüllü arayan anahtar kelimeler eklemelisiniz, bu da insanları hizmetlerinizden haberdar etmelidir. ve parasal olmayan bağışlar da istemek. Parasal bağış toplama kampanyasının amacını ve amacını anlasam da, daha fazla trafik elde etmek ve parayı harcamanın yollarını bulmak için daha fazla anahtar kelime bulmanız gerekecek. YG'nizi kesinlikle ölçmediğiniz için, bunu yapabilirsiniz.

Unutmayın, bu ücretsiz reklam harcamasıdır! Anahtar Kelime Seçimi Anahtar kelime seçimi açısından, alakalı terimleri ve eşleme türlerini seçtiğinizden emin olun (birazdan gireceğiz).

Sadece parayı harcamakla kalmayacak, aynı zamanda rekabetçi kalacağınızdan emin olacağınızı da biliyorum. Yalnızca 2 $ 'lık bir Maks. TBM'ye sahip olduğunuzda genellikle 6 $' lık bir TBM olan bir anahtar kelimeyi kullanarak rekabet etmek zor olsa da, bu, daha uzun kuyruk anahtar kelimeleri kullanarak ve kutunun biraz dışına çıkarak yaratıcı olmanız gerektiği anlamına gelir.

Yine, daha fazla trafik çekmeye yardımcı olmak için işletmenizle ilişkili diğer anahtar kelimeleri seçin. (Sadece parasal bağışlar yerine gönüllü fırsatlarından da bahsetmek yerine yukarıdaki örneği düşünün.) Anahtar Kelime Eşleme Türleri Eşleme türlerinizi çok fazla kısıtlamadığınızdan emin olun. Yine, bu bütçeyi ve kuruluşunuza fayda sağlayacak şekilde harcamalısınız.

Geniş eşleme türleri size çok sayıda gösterim ve potansiyel tıklama getirecektir.

Bu aynı zamanda daha fazla aramaya açık olmanızı sağlayacaktır. Örneğin, ücretli arama çabalarınıza rağmen yalnızca bağış almak isteyen bir sivil toplum kuruluşuysanız, sivil toplum kuruluşunuzdan yardım arayan insanlardan trafik aldığınızı fark edebilirsiniz. Bu kötü bir şey mi? Hayır, tam olarak kime pazarladığınız olmayabilir, ancak aynı zamanda kuruluşun farkındalığını da yayıyor.

Yine de öbek ve tam eşlemede olmasını isteyeceğiniz anahtar kelimeleri bulacak, bunları kullanacaksınız, ancak 2 $ 'lık maksimum TBM sınırını kaldırabilecek ve yine de rekabet edebilecek anahtar kelimeler olduğundan emin olun.

En İyi Uygulamaları Bırakmayın Google Grants kullanan müşterilerle çalışmak ilginçtir, çünkü hesabı yönetmek için gerçek pazarlama bütçesine kıyasla oldukça farklı bir yaklaşım izlemeniz gerekir.

Bütçeyi harcadığınızdan emin olmak hakkında çok konuştuğumu biliyorum , ancak kısılması gereken müşteriler gördüm, bu yüzden lütfen hala akıllı olmak ve sağlam bir hesap yapısına sahip olmak istediğinizi unutmayın.

Her zaman olduğu gibi, reklam gruplarınızı ve reklamlarınızı yapılandırırken PPC en iyi uygulamalarını aklınızda bulundurun.

Hızlı Talep Gönderin